Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

Bolu Milletvekili Akgül, Mecliste orman köylülerin haklarını savundu

Bolu Milletvekili Akgül, Mecliste orman köylülerin haklarını savundu
MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül,  TBMM’de orman köylüsünün sorunlarına değinerek, kesim ücretleri, sağlık prim ödemeleri ve kabuklu ürün teslim kabulü gibi konularda gerekli düzenlemelerin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılması gerektiğini vurguladı.
Konuşmasında, bölgenin olumsuz hava koşulları ve kısıtlı imkanlarına dikkat çeken Akgül, vatandaşların daha hızlı ve sağlıklı üretim yapabilmesi için bu sorunlara daha ayrıntılı yaklaşılması öneminin altını çizdi.
Akgül, çiftçi ve orman köylülerinin ülke ekonomisine katkılarının da unutulmaması gerektiğini belirterek; “Bolu ilimizde zor şartlar altında, kısıtlı imkanlarıyla geçimini temin etmek üzere mücadele eden orman köylüsü hemşerilerimizin kesim ücretleri, sağlık prim ödemeleri ve kabuklu ürün teslim kabulü için gerekli düzenlemelerin tarım ve orman bakanlığımızca yapılacağına inanıyor, vatandaşlarımızın daha hızlı ve sağlıklı üretim yapabilmesi açısından, bölgemizin de olumsuz hava koşulları göz önüne alınarak, sorunlara daha ayrıntılı yaklaşılmasını, çiftçi ve orman köylülerimizin ülke ekonomisine katkılarının da göz önüne alarak unutulmamasını temenni ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.
Bolu kökenli bir köy çocuğu olarak, “köylü milletin efendisidir” düsturuyla hareket ettiklerini kaydeden Akgül, çiftçilere ve orman köylülerine desteklerinin devam edeceğini ve her daim yanlarında olduklarını söyledi.

Bolu Milletvekili İsmail Akgül, “köylü milletin efendisidir” düsturuyla hareket ettiklerini işaret ederek, Bolu’da zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren orman köylüsünün desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
11 Ekim 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir