Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU PARÇALI BULUTLU
21,5
PARÇALI BULUTLU

Bolu İtfaiyesi 7/24 görev başında

Bolu İtfaiyesi 7/24 görev başında

15 araç ve 68 personelle Bolu’nun can ve mal güvenliği için her an tetikteler

Bolu İtfaiyesi yeni binasında hizmet kalitesini çok daha yukarılara taşıdı. Bölgenin en donanımlı ve en modern itfaiye teşkilatı olan Bolu Belediyesi İtfaiyesi; gelen ihbarlara 25 saniyenin altındaki çıkış süresi ile Avrupa standartlarının üstünde müdahale ediyor.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ilk 5 yıllık döneminde Bolu’ya kazandırılan Paşaköy Mahallesi’ndeki modern İtfaiye Müdürlüğü binasında hizmetlerini sürdüren Bolu Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, hizmet kalitesi, başarıları ve çalışmaları ile göz dolduruyor.

Yeni itfaiye istasyonunda 15 araç ve 68 personelle görev yapan Bolu Belediyesi İtfaiye Teşkilatı; günün 24 saati her türlü yangın, sel, deprem gibi afetlerde ve kaza, su altı ve su üstü arama kurtarma gibi kritik anlarda görev yapıyor.

İhbarlara Avrupa standartları üstünde çıkış

Teknik, donanım anlamında bölgenin en iyisi, Türkiye’nin de en iyileri arasında yer alan Bolu’nun kahramanları; yeni hizmet binasının stratejik konumuyla da ihbarla çıkış süresini 25 saniyenin altına indirdi. Gelen ihbarlarda halkın can ve mal güvenliği için zamanla yarışan kahraman itfaiyeciler; 25 saniyelik çıkış süreleri ile Avrupa standartlarının da çok üstüne hizmet veriyor.

Coşkun: “Ulaşım sürelerimiz kısaldı”

İtfaiye teşkilatı hakkında bilgiler veren Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürvekili Kenan Coşkun, yeni hizmet binasının stratejik konumunun sağladığı avantajlara dikkat çekerek, “İtfaiye Müdürlüğü olarak yeni hizmet binamız 16 Eylül 2022 tarihinde açıldı. D-100 Karayolu’na ve Anadolu Otoyolu’na çok yakın olması sebebiyle ulaşım sürelerimiz oldukça kısaldı. İhbarlara müdahale süresi 20-25 saniyede olmakla beraber, ulusalda bu süre ortalama 45 saniyedir.” dedi.

“15 araç ve 68 personelle hizmet veriyoruz”

Araç ve personel sayılarından da bahseden Müdürvekili Coşkun, “Her türlü yangın, sel, deprem gibi afetlerde ve tüm kazalarda görev yapıyoruz. Ayrıca 5 dalgıçlı bir su altı-su üstü arama-kurtarma ekibimiz de var. Bu ekiple Bolu yöresindeki yaklaşık 200 gölde olası su arama kurtarma faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz. Modern yeni itfaiye hizmet binamız 15 araçlık garaja sahip olmakla beraber, Bolu halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat 15 araç ve 68 personelle 112 acil çağrı merkezi dâhil hizmet vermekteyiz.” ifadelerini kullandı.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
27 Haziran 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir