Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI
26,7
GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI

BOLU BELEDİYESİ HALK SAĞLIĞI İÇİN 7/24 SAHADA

BOLU BELEDİYESİ HALK SAĞLIĞI İÇİN 7/24 SAHADA

Halk sağlığını ön planda tutan Bolu Belediyesi’nde kene ve benzeri vakalara karşı önlemler en üst seviye çıkartıldı. Belediye ekipleri ilaçlama çalışmalarına yeşil alanlarda ve Gölköy Barajı çevresinde aralıksız devam ediyor.

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü il genelinde hava sıcaklarının artmasının ardından halkın yoğun kullandığı parklarda, dinlenme alanlarında ve mücavir alan içindeki piknik alanlarında yaptığı rutin ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Özellikle yeşil alanlardan kaynaklı kene ve benzeri vaka şikâyetlerinin artmasını göz önünde bulunduran Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri, il genelindeki tüm parklarda ve halkın yoğun olarak vakit geçirdiği Gölköy içme suyu barajı çevresinde sık sık ilaçlama yapıyor.

Bu doğrultuda ekipler; bugün sabahın erken saatlerinde Sağlık Mahallesi’ndeki Atatürk Orman Parkı’nda ve Gököy barajı çevresinde ilaçlama çalışması yaptılar.

Sağlık Bakanlığı onaylı biyolojik ve kimyasal ilaçların kullanıldığı çalışmalarda, yeşil alanlar, ağaçlar ve halkın kullandığı bank ve kamelyalar; kene, akrep, hamamböceği, kulağakaçan böceği, sivrisinek, karasinek gibi haşere ve zararlılarla karşı ilaçlandı.

Ekipler, rutin ilaçlama çalışmalarını yaz boyunca devam edecek.

Boludabolu Avatar
Melih Mermer
28 Haziran 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir