Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

Bolu 5 yılda Türkiye’nin en temiz şehri oldu

Bolu 5 yılda Türkiye’nin en temiz şehri oldu

Bolu’da geçmişte yaşanan temizlik problemleri sona erdi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 5 yıl içinde geçmişte yaşanan sorunlara yönelik radikal kararlar aldı.

Yer altı ve yer üstü çöp konteynerleri dışına bırakılan atıklara karşı Çöp Ambulansı uygulaması başlatıldı. Topluma temizlik duyarlılığı aşılamak amacıyla, yüzlerce personelle ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle şehir içinde ve Gölköy’de temizlik toplu etkinlikleri yapıldı.

Temizlik yapan saha personellerinin sayısı arttırıldı, denetimleri sıkılaştırıldı. Ayrıca temizlik filosuna yeni araçlar kazandırılarak, evsel ve geri dönüş atık toplama sistemi daha düzenli ve sorunsuz hale getirildi.

Bu sayede geçmişte yaşanan problemler giderildi, Bolu’nun temizlikle ilgili hiçbir sorunu kalmadı ve Türkiye’nin en temiz şehri oldu.

“Şu an Türkiye’nin en temiz şehri Bolu”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, temizlik çalışmaları ile ilgili konuştu. Geçmişte yaşanan temizlik problemlerinin artık kalmadığını vurgulayan Özcan, “Artık Bolu’da temizlikle ilgili hiçbir sorun kalmadı. Şu an Türkiye’nin en temiz şehri Bolu. Artık başka illerden gelen misafirlerimiz bile Bolu’yu gezdiğinde ‘Türkiye’nin en temiz şehri olduğunu’ açıkça söylüyorlar.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan 5 yılda aldığı önlemlerle Bolu’yu Türkiye’nin en temiz şehri haline getirdi. Özcan, Bolu’nun temizlikte geldiği noktaya değinerek, “Artık başka illerden gelen misafirlerimiz bile Bolu’yu gezdiğinde ‘Türkiye’nin en temiz şehri olduğunu’ açıkça söylüyorlar” diye konuştu.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
04 Şubat 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir