Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

Başkan Özcan’ın Chp’ye dönüş umudu yeşerdi

Başkan Özcan’ın Chp’ye dönüş umudu yeşerdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Kurultayı’nın gerçekleşmesiyle beraber, partinin yeni genel başkanı Özgür Özel oldu. Düzce’de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için, “Tanju benim arkadaşım, kardeşim. Bana kalsa ben Tanju’yu evimde yatırırım” açıklamasını yapan Özgür Özel’in genel başkan seçilmesinin ardından Başkan Özcan, partiye dönüşüne dair açıklama yaptı. 

“HIZLI BİR ŞEKİLDE DÖNMEM GEREKİYOR”

Partiye döneceğinin mesajını veren Özcan, “Geri dönmem için benim farklı bir prosedürüm var. Kılıçdaroğlu yönetimi tarafından ihraç edildiğim için Parti Meclisi’nde karar alınması gerekiyor. Özgür Özel’e, ‘Siz ne zaman dönmemi isterseniz, dönüş için dilekçemi vermeye hazırım’ dedim. Geri dönüşümün sağlanacağını düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ni özledim, Cumhuriyet Halk Partisi de beni. Cumhuriyet Halk Partisi’ne hızlı bir şekilde dönmem gerekiyor. Yüzde 99 ihtimal ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönüş yapacağım” dedi.

“BAĞIMSIZ ADAY OLACAK DEĞİLİM”

Artık bağımsız aday olmayacağını belirten Özcan, “Bağımsız aday olacak değilim, tabii ki artık CHP’den aday olacağım. Yetkili kurullar gerekli incelemeyi yapar ama kendime güveniyorum. Kazanacağımı biliyorum. CHP’den ihraç konumundayken hesap yapanlar, şimdi tekrar hesap yapsın. Bağımsız Tanju Özcan şunu alır, CHP şunu alır, aradan çıkar mıyız çıkmaz mıyız diyenler, bence artık o hesap kitabı bırakıp, havlu atıp, partilerinde otursun” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel’in CHP’de genel başkan seçilmesinin ardından açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Yüzde 99 ihtimal ile dönüş yapacağım. Bağımsız aday olacak değilim, tabii ki artık CHP’den aday olacağım” dedi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
08 Kasım 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir