Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

BAİBÜ’de “Ajans Gazeteciliği” adlı söyleşi gerçekleştirildi

BAİBÜ’de “Ajans Gazeteciliği” adlı söyleşi gerçekleştirildi

İletişim Fakültesi öğrencilerinin kurduğu Evrensel Medya Topluluğu AA Muhabiri Zafer Göder, DHA Muhabiri Mutlu Yuca, DHA Bölge Sorumlusu Murat Küçük, Eski İHA Bölge Sorumlusu Faruk Çidem ve BAİBÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü öğrencisi İHA Muhabiri Enes Özkan’ı konuk etti.

İstiklal Marşı ve saygı duruşundan sonra İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Selami Özsoy konuşma yaptı. Konuşmasında gazetecilik mesleğinin öneminden ve zorluklarından bahseden Özsoy, deneyimlerini paylaşmaları için sözü konuklara bıraktı.

“Zorluğu olduğu kadar değer gören de bir meslek”

Konuklar başta yaşadıkları zorlukları, deneyimlerini ve bu mesleğe gönül vermiş herkesin neler yapması gerektiğini anlattı. Her ajansın farklı bir dili olduğunu ve ajans gazeteciliğinin zamanı ve mekanı olmadığını, zorluğu olduğu kadar değer gören de bir meslek olmasının yanı sıra bazen riskli bazen de gerçekten eğlenceli bir meslek olması, gazeteciliğe başlayan herkesin çıkmakta zorlanabileceğini ve mesleğe olan tutkunun yıllar geçse de arttığı konuklar tarafından ifade edildi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan konuklar, program sonunda başta İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Tandırlı , Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selami Özsoy, Arş.Gör. Mahmut Rıfkı Ünal, Doç. Dr. Ahmet Tuncay Erdem ve Arş. Gör. Sadullah Bağ katılımları için konuşmacılara teşekkür belgesi takdim etti.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi bünyesinden bulunan Evrensel Medya Topluluğu “Ajans Gazeteciliği” adlı söyleşisini gerçekleştirdi.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
25 Aralık 2023
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir