Dolar
ABD Doları 1.000
Euro
Euro 1.000
Sterling
Sterling 1.000
Altın
Altın 1.000
BOLU AÇIK
18,3
AÇIK

Anne dostu hastane

Anne dostu hastane

Bolu Valiliği İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Bolu İzzet Baysal Devlet HastanesiSağlık Bakanlığıtarafından yapılan denetimler sonucunda Anne Dostu Hastaneunvanını korumaya hak kazandı. Hastane, anne ve bebek sağlığına verdiği önemi bir kez daha gösterdi.

Amacı, anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak olan “Anne Dostu Hastane Programı” ile Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesinde mahremiyete dayalı tek kişilik “Doğum Üniteleri” oluşturularak refakatçisi ile beraber gebelerin kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeleri sağlanmaya devam ediyor. 

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesinde tek kişilik doğum ünitelerinin yanı sıra ilaçsız ağrı azaltan doğum yöntemi olarak bilinen suda doğum yöntemi ile stres seviyesinin ve doğum kaygısının azalması sağlanarak anne adayları daha rahat bir doğum yapabiliyor.

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetimler sonucunda Anne Dostu Hastane unvanını korumaya hak kazandı.

Boludabolu Avatar
BoludaBolu
12 Ocak 2024
Paylaş:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir